четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootball„На практика вече мъртъв": първите впечатления на Мората от Милано

„На практика вече мъртъв“: първите впечатления на Мората от Милано

Алваро Мората влезе като резерва в първия си състезателен мач за новия си клуб – и все пак помогна за спечелването на точка за своите

Не му бе отсъдена дузпа само миг след влизането му като резерва в 60-ата минута – въпреки че първоначално изглеждаше, че ще бъде отсъдена в реално време. Съперникът му Саул Коко обаче явно беше играл пръв с топката по време на схватката си.

А при резултат 2:0 по-късно новото попълнение на Милан Алваро Мората може би вече не вярваше, че ще направи добър дебют като нова надежда на „росонерите“. 31-годишният нападател, когото миланистите бяха приземили от Атлетико Мадрид и като капитан на Испания и европейски шампион, открито заяви пред Sky Sport Italia след този откриващ мач в Серия А: „Отборът на практика вече беше мъртъв.“ И много миланисти вече бяха започнали да си подсвиркват в главите

„Ако имаше още пет минути… “

Впрочем късният изравнителен гол на Мората в 89-ата и волето в мрежата на Ноа Окафор, който също току-що бе влязъл в игра, трябваше да помирят традиционния клуб от Ломбардия, който бе притиснат до стената, със собствените му критични фенове. След като изоставаха с 2:0 срещу Торино, те все пак успяха да постигнат равенство 2:2 – благодарение на мощната финална фаза, която за вкуса на Мората можеше да продължи и след осемте минути на продължението

„Поне изпратихме послание в края, защото успяхме да обърнем дефицита. И ако имаше още пет минути, щяхме да спечелим“, заяви ветеранът, който в миналото е играл два пъти в Серия А – и двата пъти за Ювентус (2014-2016 и 2020-2022 г.). А сега работи под ръководството на новия треньор на АС Пауло Фонсека.

Как обаче мадридчанинът оцени дебюта си в Милан? Съвсем трезво: „Не беше нещо страхотно, защото не спечелихме – а всъщност исках веднага да направя изявление“. Това, което Мората все пак отнесе със себе си, бяха първите му специални впечатления от феновете на AC на обикновено шумния стадион „Джузепе Меаца“: „Сан Сиро е прекрасен. Днес беше първото ми истинско преживяване да играя тук за Милан.“

Това го накара да направи директно изявление: „Не мога да обещая голове или титли, но мога да обещая, че ще работя по-усърдно от всеки друг.“