четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballВъздишка на облекчение: Конте се размина с GAU при дебюта си в...

Въздишка на облекчение: Конте се размина с GAU при дебюта си в Наполи

Защото последният сезон в Серия А се разви толкова зле за шампиона от 2023 г. Наполи (10-о място), южноиталианците трябваше да играят директно в Копа Италия – и се оказаха на косъм от това да пропуснат задължителна победа

Целия последен сезон 2023/24 г. нямаше нищо общо с шампионите от Наполи от година по-рано. Резултатът беше 10-о място – най-лошото представяне на действащ носител на Скудетото в историята на Италия.

Ето защо беше привлечен Антонио Конте – истинска гаранция за успех на треньорската скамейка. Но и 55-годишният специалист не може да направи магия

Palumbo пропуска бомбата

Представянето на неаполитанците пред родна публика на стадион „Диего Армандо Марадона“ в събота вечерта за началото на кампанията им за сезон 2024/25 нямаше нищо общо с елегантния, атакуващ и мощен футбол. По-скоро домакините често тичаха на сляпо, отскачаха от добре организираната защита на северноиталианците и почти напълно им липсваха големи идеи.

Не се стигна до нищо повече от удар с глава на Мацоки (4-та минута) и удар от дистанция на Политано (22-та минута), но аутсайдерите бяха на косъм от това да направят 1:0. На два пъти обаче те се провалиха след решителни набези напред – веднъж поради нерви с твърде безобиден удар в ръцете на вратаря Мерет (21-та минута), а след това с удар, който попадна в горния ляв ъгъл на алуминия (33-та минута).

Мерет се превръща в победител в мача

Който е смятал, че фаворитите вече са обърнали посоката, е сбъркал. Въпреки че кампанките станаха по-настойчиви, финалът My липсваше. Преди всичко стана ясно, че суетният Кварацхелия не е в състояние да направи всичко сам, въпреки редица опити за дрибъл, и че на Наполи особено му липсва централен нападател. Липсваше Осимхен, който имаше желание да се премести, както и предпочитаният кандидат Лукаку

И така – след като Симеоне и Оливера пропуснаха последните си шансове – се наложи да се прибегне до изпълнение на дузпи. В този трилър Партенопеите бързо се оказаха назад, след като Чедира направи слабо спасяване. След това обаче стражът на SSC Мерет спаси две дузпи преди края, за да спаси неаполитанския си отбор от втория кръг на Копа Италия. Конте успя да си отдъхне с облекчение