péntek, szeptember 20, 2024
HomeMotorsportsPályaházi ütközés az első körben: Raul Fernandez megtorpedózza Miguel Oliveirát

Pályaházi ütközés az első körben: Raul Fernandez megtorpedózza Miguel Oliveirát

Raul Fernandez már néhány kanyar után összeütközik a MotoGP silverstone-i versenyén, ezzel kiütötte Trackhouse csapattársát, Miguel Oliveirát a versenyből

A Brit Nagydíj Silverstone-ban már néhány másodperc után véget ért a Trackhouse csapat számára. Raul Fernandez már néhány kanyar után bukott, aminek következtében csapattársa, Miguel Oliveira is kiesett. Fernandez motorja Oliveira motorjába csúszott bele, ami miatt ő is bukott

Egy elszalasztott lehetőség Trackhouse számára, hiszen az Aprilia RS-GP a Ducati Desmosedici mögött a második helyen végzett Silverstone-ban. „Sajnálom a csapatot” – kezdte Fernandez, aki sajnálja a bukás következményeit.

„A rajtrácson a kemény első gumit választottuk. Úgy gondoltuk, hogy ez volt a legjobb választás. A verseny elején azonban teli tankkal hibáztam, és bukásra álltam. A motorom Miguelnek ütközött” – mondta Fernandez, aki leírta a jelenetet, és azt gyanította, hogy az első gumija még nem volt megfelelő hőmérsékletű, és emiatt bukott.

„Rosszul érzem magam, mert ez egy fontos hétvége volt a csapat számára. Nem tudtunk pontot szerezni. Ezért elnézést kérek a csapattól” – mondta a spanyol. „Az első ötbe kerülés biztosan nehéz lett volna a versenyen, de a top 10-es eredmény reális volt.”

Fernandez először Silverstone-ban vezette az Aprilia RS-GP 2024-es változatát. Eddig a korábbi Moto2-es második helyezettnek a tavalyi verzióval kellett beérnie. Trackhouse a hétvége előtt bejelentette, hogy Fernandez 2025-ben és 2026-ban is a csapatnál fog versenyezni. A csapattárs Miguel Oliveira jövője viszont még nyitott

Miguel Oliveira „rossz helyen, rossz időben „

Oliveira nagyon peches volt vasárnap. „Rosszkor voltam rossz helyen” – mondta a portugál versenyző. „A verseny első körében a csapattársam bukott mögöttem, és a motorja nekiment az enyémnek, aminek következtében én is erősen buktam. Jelenleg úgy néz ki, hogy nincs sérülésem, de ezt a következő napokban kell majd elemeznem.”

Hogy Oliveira számára mi lett volna lehetséges Silverstone-ban, azt még nem tudni. „Minden bizonnyal megvolt a versenytempónk ahhoz, hogy a top 10-be kerüljünk” – töprengett. Az optimizmust táplálta az Aprilia beállításainak módosítása a vasárnap reggeli bemelegítésen

„A bemelegítésben jó javulást tapasztaltunk. Kipróbáltunk egy változtatást, amely nagyobb mechanikai tapadást biztosított. A versenyre való érzés nagyon jó volt. Úgy gondoltam, hogy jó versenytempót fogunk diktálni” – mondta Oliveira, aki arra panaszkodott, hogy a kipörgésgátló rendszer túlságosan beavatkozott szombaton.

Oliveira a tizedik helyen végzett, így a sprintfutamban alig maradt le a pontszerzésről. Csapattársa, Fernandez a P12. helyen fejezte be a sprintet, és szintén üres kézzel távozott. Silverstone tehát teljesen tiszta lappal indult a Trackhouse