péntek, szeptember 20, 2024
HomeTennisAz orosz Andrejeva/Shnaider teniszpáros érmet szerzett

Az orosz Andrejeva/Shnaider teniszpáros érmet szerzett

A fehérorosz és orosz sportolók olimpiai részvétele vitatott. Egy oroszországi teniszpáros biztosítja a sikert

A Mirra Andrejeva (17)/Diana Schnaider (20) teniszduó ezüstérmet nyert a párizsi nyári játékokon, ez volt az első érme az orosz sportolók ellentmondásos csoportjának. A duó a döntőben 6:2, 1:6, 7:10-re kikapott a Jasmine Paolini-Sara Errani olasz párostól, a harmadik játszmát meccs tie-breakben játszották le.

A fehérorosz sportolók korábban három érmet nyertek. Köztük volt a fehérorosz trambulin tornász Ivan Litvinovics, aki a 32 semleges egyéni versenyzőt felvonultató csoportban aranyérmet szerzett.

A fehérorosz és orosz sportolók csak semleges egyéni sportolóként indulhatnak az olimpián az AIN megjelölés alatt. Ennek oka Oroszország Ukrajna elleni agressziós háborúja, amelyet Fehéroroszország támogat.

A hivatalos tájékoztatás szerint mindkét országból 32 sportoló indul Párizsban AIN-ként, közülük 15-en Oroszországból. Az orosz résztvevők többsége profi teniszező, akik a tenisz-turné nemzetközi versenyein is indulnak

Mindegyiküknek előzetesen át kellett esniük egy átvilágítási folyamaton, hogy kizárják többek között a két ország fegyveres erőivel és biztonsági hatóságaival való esetleges kapcsolatokat. A háború nyilvános támogatása szintén kizárást eredményezett volna.