csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeChampions LeagueKései megváltás: Dzeko és Szymanski mentette meg Mourinho hazai bemutatkozását

Kései megváltás: Dzeko és Szymanski mentette meg Mourinho hazai bemutatkozását

A Fenerbahce továbbra is Bajnokok Ligája-futballról álmodozhat. Az FC Lugano elleni 2-1-es vereség alkalmával nyújtott teljesítményük azonban már kevesebb okot adott a szurkolóknak az álmodozásra

Nem volt egy nagy „durranással” járó hazai debütálás – sem pozitív, sem negatív értelemben. A Fenerbahce az FC Lugano elleni, nem túl izgalmas 2:1-es győzelemmel jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába. A tét minden bizonnyal még nagyobb lesz a jövő héten, amikor a Ligue 1-es Lille ellen lépnek pályára. Az első mérkőzésre Franciaországban augusztus 6-án, a visszavágóra pedig Törökországban augusztus 13-án kerül sor.

A Fener a Lugano elleni visszavágóra a SüperLig történetének legdrágább új szerzeménye, En-Nesyri nélkül utazott. Hét nappal ezelőtt a török másodosztályú együttes látványos mérkőzésen 4:3-ra nyert Svájcban. Akkor az ex-Wolfsburg-játékos Dzeko triplája mentette meg a Fenerbace-t. A most 38 éves gólvágónak ezúttal is döntő szerepe lett volna.

Előbb azonban a Lugano törte össze a bulit José Mourinho edző hazai bemutatkozásán. A török védelem hibáinak láncolata után, amelynek végén Szymanski a büntetőterület szélére fejelte a labdát, Hadj Mahmoud teljes kockázatot vállalt, és álomszerűen a jobb sarokba fejelt (7. perc)

Mindössze 42 százalékos labdabirtoklás és három kapura lövés

Az első félidőben, amelyben a Fenerbahce mindössze 42 százalékos labdabirtoklással és három kapura lövéssel rendelkezett, a gondokat tetézte Fred sérülése, akit Yüksek már a 31. perc után le kellett cserélnie. Az első félidőben túlterhelt Krunicot aztán a szünetben Yandas váltotta

Jó döntés volt Mourinho részéről, hiszen az 59. percben Yandas jobbról szabadrúgást emelt a büntetőterületre, ahol Dzeko üresen maradt, és fejjel beállította az 1-1-es végeredményt. A mérkőzés ezt követően a feszültségtől élt, mielőtt a hosszabbításban a hazaiak javára dőlt volna el: Dzeko kezdeményezett, Kahveci keresztbe adott, Tadic fejjel keresztbe tette, Szymanski pedig – a 0:1 előtt szerencsétlenül járt – a labdát a vonalon túlra tolta, beállítva a 2:1-es végeredményt (90.+3).