csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeMotorsportsDTM kvalifikáció Lausitzring 2: Porsche pole Preininggel, AMG mögötte

DTM kvalifikáció Lausitzring 2: Porsche pole Preininggel, AMG mögötte

Az

Bajnok Thomas Preining a vasárnapi pole pozícióval bizonyítja a Porsche erejét a Lausitzringen, és Feller előtt győzedelmeskedik: A BMW és az AMG nem az élmezőnyben

A szombati második és harmadik hely után a Manthey EMA pilótája, Thomas Preining a Lausitzring száraz körülmények között zajló vasárnapi kvalifikációján még egy helyet javít, és megszerezte negyedik DTM pole-ját: a Porsche gyári pilótája 1:20.858 perc alatt győzött az Abt Audi pilótája, Ricardo Feller ellen, aki 0,044 másodperccel maradt el a tempótól

„Ez kemény volt a határon, egy körön belül majdnem kétszer is nekimentem”, és köszönetet mondott csapatának: „Nagyon boldog vagyok, rengeteg vezetői edzést tartottunk itt, hogy nyugodt lelkiismerettel mehessünk a határon.”. Ez „kifizetődött”.

A második helyezett Feller is elégedett volt a teljesítményével, pedig a pole-t célozta meg: „Az autó javult a tegnapi naphoz képest, a srácok remek munkát végeztek”. Most az időjárás a nagy kérdőjel, ahogy szombaton is az volt, hiszen az időjárás-előrejelzéstől függően vizes vagy száraz futam szerepel a délutáni programban

Bortolotti az egyik „eddigi legjobb körét” teljesíti

A harmadik helyen az SSR Lamborghini pilótája, Mirko Bortolotti végzett, aki 0,220 másodperccel maradt le – és „élete egyik legjobb köréről” beszélt. „Nem tudtam elhinni”, „A hétvége előtt azt gondoltam, hogy az autó a jelenlegi beállításokkal jó lesz a top 10-be kerülésre, szóval ez egy hihetetlenül nagyszerű eredmény és egy mega kör!”.

A negyedik helyet Kelvin van der Linde, a második Abt-Audi pilóta szerezte meg. A szombati győztes 0,238 másodperccel maradt el Preining pole-idejétől. Ayhancan Güven az ötödik helyen zárta a Manthey EMA erős eredményét

Csalódást okozott a BMW és a Mercedes-AMG

Míg a Lausitzringre a DTM élén utazó Grasser-Lamborghini pilóta, Luca Engstler a hatodik hellyel erős eredményt ért el, addig a BMW és a Mercedes-AMG versenyzői számára csalódást keltő eredmények születtek.

A Schubert pilótája, Marco Wittmann (+0,515) a kilencedik helyen végzett az M4 GT3 legjobbjaként, míg a Mercedes-AMG legerősebb pilótája, Luca Stolz nem tudott a tizedik helynél előrébb végezni. Ő 0,562 másodperccel maradt el a tempótól.

Két márkatársuk számára még rosszabbul alakultak a dolgok: A Schubert-BMW pilótája, Sheldon van der Linde csak a 18. helyen végzett, míg a DTM tabellát vezető Winward-Mercedes pilótája, Maro Engel a 19. hellyel kellett beérnie, miután szombaton a második helyen végzett.

Drámai rádióüzenetek a McLaren versenyzőjétől, Schmidtől

A kvalifikáció sem alakult tökéletesen a McLaren Team Dörr számára, hiszen Clemens Schmid már néhány kanyar után feladta a versenyt, mert az üzemanyagpumpa sztrájkolt. Sikerült újra beindítania az autót, de alig néhány méterrel később ismét elromlott a jármű.

„Már megint nincs benzinnyomás, a fenébe is!” – törtek fel a GT3-as veterán érzelmei a rádión. Az osztráknak nyolc perc után sikerült a boxba hoznia az autót – és így is a 17. helyen végzett.

A ProSieben jégkorong-világbajnokság miatt szombaton szokatlan kezdési időpontok után a DTM ma visszatér a megszokott időpontokhoz: A verseny 13:30-kor kezdődik – már csak az időjárás marad a nagy ismeretlen.