четвъртък, септември 19, 2024
HomeUncategorizedТри секунди преди сирената: Дончич изстрелва Далас към следващата победа

Три секунди преди сирената: Дончич изстрелва Далас към следващата победа

Далас Маверикс се нуждаят само от още две победи, за да стигнат до финалите на НБА. Лука Дончич повежда тексасците към втората им победа над Минесота Тимбъруулвс

Далас Маверикс спечелиха и второто си гостуване в плейофите на НБА срещу Минесота Тимбъруулвс и увеличиха шансовете си за достигане на финала. Тексасците надделяха със 109:108 (46:60) във втория мач от финалите на Западната конференция в петък (местно време).

Дончич се превърна в победител в мача: Три секунди преди края на мача словенецът вкара тройка, за да преодолее Руди Гоберт от Минесота, който бе обявен за най-добър защитник в лигата през този сезон. Дончич отбеляза и петия си трипъл-дабъл в плейофите – 32 точки, 13 асистенции и 10 борби. Бившата суперзвезда на Далас Новицки написа в X малко след последната стрелба на Дончич: „Уау“.

Следващите два мача от най-добрата серия ще се проведат в Далас, а третият мач е следващата неделя. Ако Мавс спечелят и двата мача, те ще достигнат до финалите на НБА за първи път от 2011 г. насам. Тогава те спечелиха шампионата с Дирк Новицки като техен лидер

Дончич: „Вярвам в този удар „

„Просто се опитвах да стигна до любимото си място и да стрелям в обратна посока, имам доверие на този изстрел“, каза Дончич за победната си тройка в мача. „Както сте виждали много пъти при Лука, той обича тази сцена, не бяга от нея. Той игра страхотно през целия мач“, каза старши треньорът на Мавс Джейсън Кид, отдавайки почит на своя лидер.

Съотборникът на Дончич Кайри Ървинг също игра силно: плеймейкърът вкара 13 от 20-те си точки в четвъртата четвърт, включително тройка преди победния мач на Дончич. Мавс обърнаха мача с 30:22 в последната четвърт, след като в средата на третия период изоставаха с 16 точки.

Наз Рийд вкара 32 точки за Тимбъруулвс, които на четвъртфиналите след силен обрат детронираха защитаващите титлата си Денвър Нъгетс, водени от трикратния MVP Никола Йокич. Максимилиан Клебер все още липсваше за Далас поради контузия в рамото.

Във финала на Изток един срещу друг ще се изправят победителите от основния кръг Бостън Селтикс и Индиана Пейсърс. Селтикс водят с 2:0 победи, а серията продължава в неделя през нощта (2.30 ч.).