péntek, szeptember 20, 2024
HomeMotorsportsFormula 3 Imola 2024: büntetés fosztotta meg Oliver Goethét a győzelemtől

Formula 3 Imola 2024: büntetés fosztotta meg Oliver Goethét a győzelemtől

Elsőként ért célba, de másodiknak minősítették: büntetés fosztotta meg Oliver Goethét második Forma-3-as győzelmétől – Tim Tramnitz a büntetés ellenére is a dobogón

A biztonsági autó mögötti szabálytalanságért kapott 5 másodperces büntetés megfosztotta Oliver Goethét (Campos) második Forma-3-as győzelmétől a szombati sprintversenyen Imolában. A német a virtuális biztonsági autót követő újraindításnál nem sokkal a futam vége előtt megelőzte az addig vezető Noel Leont (Van Amersfoort), de a büntetés miatt csak a második helyre sorolták.

A Forma-3-ban első győzelmét ünneplő Leon és Goethe mellett a dobogó harmadik fokára egy másik német pilóta, Tim Tramnitz (MP Motorsport) állhatott fel. Tramnitz számára, aki Goethéhez hasonlóan a Red Bull Junior versenyzője, ez volt a második dobogós helyezése hetedik Forma-3-as futamán.

Érdekesség: Tramnitz a biztonsági autó mögötti szabálytalanságért 5 másodperces büntetést is kapott, de ennek nem volt következménye. Az, hogy Goethe és Tramnitz a büntetések ellenére is a dobogón végzett, a Red Bull junior csapat egyik kollégájának köszönhető.

Kacper Sztuka (MP Motorsport) a negyedik helyen teljesen elszalasztotta az utolsó biztonsági autós fázist követő újraindítást, így az első három helyezett elhúzott a mezőny többi részétől. A célban a negyedik helyhez képest elég nagy volt a különbség ahhoz, hogy kompenzálja a büntetést.

Az imolai nézők és a tévénézők egy nagyon döcögős sprintversenynek lehettek szemtanúi, amelyet számos incidens jellemzett. A biztonsági autónak összesen ötször kellett semlegesítenie a mezőnyt, és volt egy virtuális biztonsági autós fázis is.

A bajnokságot vezető Luke Browning (Hitech) is érintett volt az egyik incidensben. Egy riválisával való ütközés után a Tosa kanyar kavicságyában kötött ki, ahol az első szárnya meghibásodott.

Charly Wurz (Jenzer) szintén érintett volt egy incidensben. A korábbi Forma-1-es pilóta, Alexander Wurz fia Callum Voisin-nal (Rodin) ütközött, és 10 másodperces büntetést kapott. Az osztrák a 23. helyre került, Sophia Flörsch (Van Amersfoort) a 15. helyen fejezte be a versenyt

A Goethe és Tramnitz elleni büntetéseket a versenyirányítás a futam után törölte. Mivel Leon ugyanakkor 5 másodperces büntetést kapott, így Goethe lett a futam győztese, Tramnitz a második, Leon pedig a harmadik.